Vítězové 6. ročníku Rostlinolékaři do škol

Známe výherce 6. ročníku soutěže ``Rostlinolékařství - obor budoucnosti``!

16. 6. 2022 – Dne 10.6. proběhlo ve slavnostním prostředí Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vyhlašování výsledků soutěže Rostlinolékařství – obor budoucnosti, soutěže určené pro studenty středních zemědělských škol a gymnázií. Studenti se svými učiteli přijeli na tuto slavnostní akci, za kterou převzal záštitu předseda Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny ČR Michal Kučera, z všech koutů republiky.

Letošní ročník soutěže se může pyšnit zatím největší účastí. Přihlásilo se 42 studentů z 20 škol a my se již těšíme na ročník sedmý, který bude vyhlášen na začátku příštího školního roku.

Úvodní a závěrečné slovo pronesl pan Vladimír Řehák, předseda České společnosti rostlinolékařské.
Ceny předal Jindřich Fialka, náměstek pro řízení Sekce potravinářství, dále náš milý hostitel Michal Kučera, Jan Nedělník, předseda České akademie zemědělských věd a ředitel Výzkumného ústavu pícninářského a Jiří Michalisko z Farmy Jiří Michalisko.

 

Dalšími hosty byli:

o Jitka Götzová – ředitelka Odboru bezpečnosti potravin,
o Nina Nováková – poslankyně Parlamentu ČR,
o Radek Holomčík – náměstek ministra zemědělství,
o David Brož – prezident Společnosti mladých agrárníků ČR, z.s.,
o Martin Sedláček – ředitel vydavatelství Profi Press.

 

Celou akci moderovala Miluše Dvoržáková z asociace CropLife ČR, která patří mezi hlavní partnery této soutěže.
Všichni vítězové získali peněžitou odměnu a třídenní studijní pobyt, který pro ně CropLife připraví na podzim tohoto roku. Všichni zúčastnění studenti a učitelé si také domů odvezli spoustu dárků v podobě zajímavých publikací o ochraně rostlin a rostlinolékařství.

 

Vítězům gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným v této soutěži.

Foto: Pavel Talich

Kategorie A
Je integrovaná ochrana rostlin proti chorobám, škůdcům a plevelům zárukou dostatku kvalitních surovin pro výrobu potravin a krmiv?

  1.             Tereza Otáhalová – Střední zahradnická škola Rajhrad
  2.             Veronika Špačková – Zemědělská akademie a gymnázium Hořice
  3.             Dominik Fréhar – Střední zemědělská škola a odborné učiliště Kostelec n./O.

Kategorie B
Je životní prostředí ohrožováno prací zemědělců či lesníků?

  1.             Klára Kupková – Albrechtova střední škola Český Těšín
  2.             Nikola Kovářová – Střední zemědělská škola a odborné učiliště Kostelec n./O.
  3.             René Vašek – Střední škola zemědělská a VOŠ v Chrudimi

Kategorie C
Škodlivý organismus rostlin a navržená ochranná opatření

  1.             Markéta Pozděnová – Zemědělská akademie a gymnázium Hořice
  2.             Julie Dokoupilová – Střední zahradnická škola Rajhrad
  3.             Dominik Hrazdil – VOŠ a SZeŠ Benešov
  4.             Andrea Palovčíková – Střední škola a Jazyková škola Volyně

Sociální média

Markéta Pozděnová – Zemědělská akademie a gymnázium Hořice
Veronika Špačková – Zemědělská akademie a gymnázium Hořice
Martin Kořínek – Zemědělská akademie a gymnázium Hořice
Klára Kupková – Albrechtova střední škola Český Těšín
Kristina Bílková  – Albrechtova střední škola Český Těšín
Dominik Hrazdil – VOŠ a SZeŠ Benešov
Laura Silvie Vozanková – Střední škola zemědělská a VOŠ v Chrudimi
Gabriela Štěpánová – Střední zahradnická škola Ostrava – Hulváky
Radana Hanzelková – Střední zahradnická škola Ostrava – Hulváky
Tereza Chroustová – Gymnazium U Libeňského zámku Praha 8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.