CCPA ocenila vítěze soutěže „Rostlinolékařství do škol“

Rostlinolékařství do škol

CCPA ocenila vítěze 3. ročníku soutěže „Rostlinolékařství do škol“

Soutěže, kterou pro studenty středních škol vyhlašuje Česká společnost rostlinolékařská, se v letošním roce zúčastnilo 47 studentů ze 16-ti středních zemědělských a odborných škol. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo pod patronací Místopředsedy zemědělského výboru poslanecké sněmovny Mgr. Radka Holomčíka 13. června 2019 v kinosále Poslanecké sněmovny v Praze.

Česká asociace ochrany rostlin se jako partner soutěže rozhodla ocenit nejen vítěze soutěže v jednotlivých kategoriích a také nejúspěšnější školu, kterou se stala Střední zahradnická škola Rajhrad.  Pro „mladé rostlinolékaře“ a jejich pedagogy připravila v termínu 12. – 13. 9. 2019 v Olomouci 2denní odborný program.

Po příjezdu měli studenti možnost se spolu s průvodcem seznámit s historií a krásami Olomouce. Překvapením byla návštěva kostela Panny Marie Sněžné v Olomouci, kde na nás čekal pan varhaník a vzal nás s sebou na kůr, aby nás seznámil s funkcí zdejších originálních varhan a kde jsme s obdivem mohli obdivovat jeho hru na tento unikátní nástroj. Poté následovala večeře s hostem – významnou osobností z oblasti rostlinolékařství, kterou byl bývalý ministr zemědělství a poslanec Parlamentu České republiky pan Marian Jurečka.

CCPA ocenila vítěze 3. ročníku soutěže „Rostlinolékařství do škol“