Rostlinolékaři v Praze

Rostlinolékaři letos navštívili adventní Prahu

14. prosince 2022 – Výherci 6. ročníku soutěže Rostlinolékařství – obor budoucnosti si v prvním prosincovém týdnu užili předvánoční atmosféru hlavního města a zajímavý odborný program.

Ministerstvo zemědělství

Ministerstvo zemědělství

Tento pobyt pro ně každoročně pořádá CropLife ČR.

Ze středních škol z celé republiky se sjelo 16 studentů a 6 pedagogů. Navštívili Ministerstvo zemědělství, kde si za odborného výkladu prohlédli jednací sály nebo kancelář ministra.

Druhý den je čekala návštěva České zemědělské univerzity plná zajímavých přednášek a aktivit, což potěšilo několik studentů, kteří se na tuto školu po maturitě chystají. Poslední den studenti strávili ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby.

Bohatý byl i kulturní program – kromě návštěvy adventních trhů je čekala ještě prohlídka Klementina.
VÚRV Ruzyně

VÚRV Ruzyně

Jsme velice rádi, že jsme mohli několik dní strávit s milými a zajímavými lidmi, a věříme, že si s sebou odnesli nejen příjemné zážitky, ale také spoustu cenných odborných informací z oblasti ochrany rostlin.

Zážitky z pobytu zachycené přímo mobilními telefony studentů si můžete prohlédnout zde: https://www.instagram.com/rostlinolekaridoskol/

ČZU Suchdol

ČZU Suchdol

 

Více o exkurzi studentů na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity v Praze naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *