Výherce 7. ročníku již známe
9. 6. 2023 – Dne 6. 6. proběhlo ve slavnostním prostředí Senátu ČR vyhlašování výsledků soutěže „Rostlinolékařství – obor budoucnosti“, soutěže určené pro studenty středních zemědělských škol a gymnázií.
Studenti se svými učiteli přijeli na tuto akci, za kterou převzal záštitu senátor Herbert Pavera, místopředseda Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR, z všech koutů republiky.
Úvodní slovo pronesl Petr Harašta, předseda České společnosti rostlinolékařské, který také na závěr vyhlásil další, v pořadí již osmý, ročník této soutěže.
Pozváno bylo i několik významných a zajímavých hostů, kteří postupně předali ceny všem výhercům.
VÝHERCI JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ
Kategorie 1 – Proč je integrovaná ochrana rostlin v zemědělství důležitá?
- Michaela Anna Zedníčková (Česká zahradnická akademie Mělník)
- Matyáš Krybus (Střední škola zemědělská Přerov)
- Jitka Foltýnová (Střední vinařská škola Valtice)
Kategorie 2 – Na co má vliv práce rostlinolékaře?
- Klára Kupková (Albrechtova střední škola Český Těšín)
- Eva Smetanová (Střední škola zemědělská a VOŠ v Chrudimi)
- Adéla Pilátová (Albrechtova střední škola Český Těšín)
Kategorie 3 – Praktická práce na téma Škodlivý organismus rostlin a navržená ochranná opatření
- Anna Bednářová (Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice), téma: Choroby a škůdci na dobrovodském zelí
- Kateřina Hlupá (Střední zahradnická škola Rajhrad), téma: Strupovitost jabloně
- Andrea Palovčíková (Střední škola a Jazyková škola Volyně), téma: Plevele na zahradě
- Eliška Svobodová (Střední zahradnická škola Rajhrad), téma: Černá skvrnitost růží
Mimořádné ocenění hodnotitelské komise
Matěj Javorek (Střední zahradnická škola Ostrava – Hulváky), téma: Zygomycety – výskyt, kultivace, determinace
Kategorie 4 – Sociální média
Michaela Anna Zedníčková (Česká zahradnická akademie Mělník)
Dominik Fréhar (Střední zemědělská škola a odborné učiliště Kostelec nad Orlicí)
Martina Pilchová (Albrechtova střední škola Český Těšín)
Kristina Bilková (Albrechtova střední škola Český Těšín)
Eva Smetanová (Střední škola zemědělská a VOŠ v Chrudimi)
Martina Koudelková (Střední odborná škola Jarov – Praha 9)
Daniel Šelepa (Střední odborná škola Jarov – Praha 9)
Anna Bednářová (Zemědělská akademie a Gymnázium Hořice)
Nikola Tonková (Střední zahradnická škola Ostrava – Hulváky)
Vojtěch Kučatý (Střední zahradnická škola Ostrava – Hulváky)
👩💻Celou akci moderovala Miluše Dvoržáková z asociace CropLife ČR, která patří mezi hlavní partnery této soutěže.
Všichni vítězové získali peněžitou odměnu a třídenní studijní pobyt, který pro ně CropLife připraví na podzim tohoto roku.
Zúčastnění studenti a učitelé si také domů odvezli spoustu dárků v podobě zajímavých publikací o ochraně rostlin a rostlinolékařství.
GRATULUJEME!
Foto: Pavel Talich