Vítězní rostlinolékaři opět navštívili Prahu

Vítězní rostlinolékaři opět zavítali do Prahy

10. 10. 2023 – Druhá skupinka výherců 7. ročníku soutěže Rostlinolékařství – obor budoucnosti, soutěže, jejímž garantem je Česká společnost rostlinolékařská, strávila koncem září tři dny v hlavním městě na studijním pobytu pořádaném CropLife ČR.

Z Albrechtovy střední školy Český Těšín, Střední zahradnické školy Rajhrad, České zahradnické akademie Mělník, Zemědělské akademie a Gymnázia v Hořicích, Střední školy zemědělské a VOŠ v Chrudimi, Střední školy zemědělské Přerov – Osmek a Střední školy a Jazykové školy Volyně přijelo devět studentů a tři pedagogové.

První den se sešli v Ruzyni ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby. Odpoledne plné zajímavých přednášek o historii rostlinolékařství, precizním zemědělství, možnostech šlechtění na rezistenci vůči chorobám, ale i o škůdcích potravin doplnily i praktické ukázky odchytu škůdců přímo v areálu VÚRV, jichž se studenti se zájmem zúčastnili.

Druhý den strávili v Suchdole v prostorách České zemědělské univerzity, kde je čekala prohlídka celého areálu až po střechu a velmi přínosná přednáška pro zájemce o studiu na této škole s mnoha praktickými informacemi, což potěšilo několik studentů, kteří se na tuto školu po maturitě chystají.

Odpoledne strávili prohlídkou Pražského hradu a okolí s výkladem.

Na poslední den byla připravena návštěva Velvyslanectví USA, kde studentům přednášel přímo jeden z amerických diplomatů.

Studenti se neostýchali a pokládali své dotazy i v anglickém jazyce.

Pobyt jsme zakončili plavbou na výletní lodi po Vltavě s obědem.

Jsme velice rádi, že jsme mohli několik dní strávit s milými a zajímavými lidmi, a věříme, že si s sebou odnesli nejen příjemné zážitky, ale také spoustu cenných odborných informací z oblasti ochrany rostlin, které využijí při svém budoucím studiu.

Zážitky z pobytu zachycené přímo mobilními telefony studentů si můžete prohlédnout zde: https://www.instagram.com/rostlinolekaridoskol/.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *